Cincinnati Aquatic Club                                6/28/2018 - 8:18 AM
             2018OHCAC The Open Water Championship - 6/27/2018             
                          Sanction #: OH-18LC-01                           
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Robillard, Addie       10 RAYS                        13:15.98   20  
  2 Stacey, Roan           10 WAC                         13:51.45   17  
  3 Hall, Rio              10 NAAC                        14:03.57   16  
  4 Tucker, Danaka         10 CLPR                        14:07.78   15  
  5 Bacher, Bailey          9 RAYS                        14:08.55   14  
  6 Sutphin, Audrina        9 ABLY                        14:28.07   13  
  7 Bzdafka, Amira         10 OSSC                        14:34.94   12  
  8 Teply, Bella           10 RAYS                        14:44.50   11  
  9 Conley, Ruth           10 DR                          14:49.43    9  
 10 Spencer, Brooke        10 DR                          15:12.74    7  
 11 Gordon, Grier           9 RAYS                        15:15.02    6  
 12 Fernandez-Deardurff,   10 DR                          15:19.30    5  
 13 Jankowski, Rylee       10 RAYS                        15:21.20    4  
 14 Skow, Savannah         10 DR                          15:25.45    3  
 15 DiVita, Lydia          10 CLPR                        15:57.67    2  
 16 Wilver, Kaitlyn        10 ABLY                        16:01.62    1  
 17 Wallace, Olivia         9 CLPR                        16:04.71  
 18 Carlier, Ava           10 Unattached Cac              16:08.86  
 19 Preston, Evie           9 ABLY                        16:22.69  
 20 Domaschko, Lauren      10 CLPR                        16:38.60  
 21 Reil, Freya             9 CLPR                        16:53.57  
 22 Ybarra, Julia          10 USA                         17:28.79  
 23 Lorentz, Cammy          9 MAC                         17:58.40  
 24 Henz, Gabby            10 CM                          18:31.72  
 25 Mears, Lucy            10 Butler Aquatics             19:01.68  
 26 Weitz, Alyssa           8 RAYS                        20:13.58  
 27 Murray, Clara          10 CM                          20:27.12  
 28 Stinson, Sophia        10 CM                          20:30.47  
 29 Kaplan, Lily           10 CAC                         20:54.57  
 30 Linser, Adelaide       10 Hydra                       22:15.78  
 31 Manders, Saffi         10 Hydra                       22:20.68  
 32 Moore, Kai              9 Hydra                       23:53.09  
 33 Manders, Fiona          8 Hydra                       24:40.95  
 -- Prizler, Matilda       10 DR                                NS  
 -- Korte, Natalia         10 RAYS                              NS  
 -- Snyder, Logan           9 NAAC                              NS  
 -- Fries, Ruby            10 CLPR                              NS  
 -- Kenter, Natalie        10 CM                                NS  
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Mercer, Eloise          9 LAK                         15:17.36   20  
  2 Ozyurekoglu, Melis     10 LAK                         16:20.83   17  
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Michigan
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Wayne, Wheels          10 Msc-Mi                      15:25.10   20  
  2 Mitchell, Sara         10 Msc-Mi                      17:53.49   17  
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Indiana
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Meyer, Macy            10 NSC                         14:32.49   20  
  2 Carlile, Addison       10 FAST                        14:46.26   17  
  3 Schwertfeger, Emma     10 FAST                        15:11.09   16  
  4 Schrier, Kate          10 BBSC                        15:23.39   15  
  5 Pruitt, Anna           10 IA                          16:08.25   14  
  6 Proffitt, Abigail       9 DON                         16:30.09   13  
  7 Schotting, Caleigh     10 FRST                        16:57.68   12  
  8 Myers, Myanna          10 FRST                        16:59.25   11  
  9 Nash, Maci              8 VSC                         18:08.79    9  
 10 Nash, Addy             10 VSC                         18:10.78    7  
 11 York, Kennedy          10 BBSC                        18:51.98    6  
 12 Small, Emma             9 FRST                        20:24.84    5  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 8                  
 
  1. Northern KY Clippers              623   2. Fishers Area Swimming Tigers      555
  3. Lakeside Swim Team                452   4. Mason Manta Rays                  317
  5. Dayton Raiders Swim Club          298   6. Irish Aquatics                    297
  7. Ohio State Swim Club              282   8. Valparaiso Swim Club              212
  9. Brownsburg Swim Club              184  10. Wtrc Sharks                       173
 11. Kentucky Aquatics                 161  12. Milan Swim Club                   148
 13. Lake Erie Silver Dolphins         127  14. Countryside YMCA Torpedoes Swi    116
 15. Cincinnati Marlins                115  16. United Swim Association           103
 16. ME Lyons YMCA Anderson Barra      103  18. Lake Shore Swim Club               93
 19. Riviera Swim Team                  83  19. Hydra Swimming                     83
 21. Club Olympia Swim Team             81  22. Elkhart United Aquatics            73
 23. Franklin Regional Swim Team        71  24. Powel Crosley Jr YMCA              64
 25. Seneca Valley Swim Club            54  25. Bowling Green Swim Club            54
 27. Mt Lebanon Aqua Club               52  27. Ashland Area YMCA Barracudas       52
 29. Unatt - Indiana - Stuhlmacher      51  29. Lakota Family YMCA Stingrays       51
 31. New Albany Aquatics Club           47  32. Cincinnati Aquatic Club            44
 33. Wheeling YMCA - WV                 40  34. Unattached Indiana                 38
 35. Yorktown Swim Club                 37  36. South Fayette Aqua Club            36
 37. Donner Swim Club                   34  38. Newburgh Sea Creatures             33
 39. Westerville Aquatic Club           32  39. Eastern Hancock Aquatic Club       32
 41. Coffman Family YMCA                30  41. Avon Community Swim Team           30
 43. Miami University Aquatic Club      28  44. Noblesville Swim Club              26
 45. Zionsville Swim Club               24  46. Liquid Lightning                   20
 46. Dublin Community Swim Team         20  48. Liberty Twp-Powell YMCA            18
 48. Greenfield Community Aquatic T     18  50. Canton City Schools                17
 50. UnAtt - Southside Indy Aquatic     17  52. Pau Hana Swim Team                 16
 53. Lexington Dolphins                 15  54. Mercy HealthPlex Sea Wolves        11
 54. Upper Arlington Swim Club          11  56. Southside Indy Aquatics             7
 57. Commonwealth Swim Club              6  58. Boilermaker Aquatics                5
 59. Sugar Creek Swim Club               4  60. Terre Haute Torpedoes               3
 60. Riverside Aquatics Club             3