Cincinnati Aquatic Club                                6/28/2018 - 8:18 AM
             2018OHCAC The Open Water Championship - 6/27/2018             
                          Sanction #: OH-18LC-01                           
 
 Event 7  Boys 10 & Under 1k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Lloyd, Jake            10 DCST                        13:19.32   20  
  2 Presti, Cono           10 CLPR                        13:48.86   17  
  3 Stought, Ryan          10 PHST                        13:58.74   16  
  4 Schwartz, Jaron        10 OSSC                        14:03.76   15  
  5 Bateman, Pierce        10 OSSC                        14:08.35   14  
  6 Fentress, Emmett       10 CAC                         14:22.02   13  
  7 Lombardo, Eli          10 USA                         14:32.20   12  
  8 Gorobchuk, Vlad        10 OSSC                        14:59.76   11  
  9 Zehnder, Eli            9 CLPR                        15:14.12    9  
 10 Dunn, Caiden           10 WAC                         15:39.22    7  
 11 Knollman, Peyton       10 CLPR                        15:41.68    6  
 12 Abeysinghe, Chanith     9 CLPR                        15:41.84    5  
 13 Peyton, Ethan           9 DR                          15:44.55    4  
 14 Turnbull, Jackson      10 OSSC                        16:43.43    3  
 15 Woeste, Caeden         10 CY                          16:57.30    2  
 16 MacDonald, Logan        9 DR                          17:00.07    1  
 17 Manders, Ernie         10 Hydra                       17:28.78  
 18 Varatta, PJ            10 Hydra                       17:30.02  
 19 Cox, Ryan               9 CLPR                        17:31.46  
 20 Michael, Michael       10 USA                         17:33.10  
 21 Ryan, Benji            10 PCY                         18:24.64  
 22 Honkomp, Noble         10 PCY                         18:49.23  
 23 Genc, Dennis            9 CAC                         19:25.91  
 24 Zhong, Austin           8 RAYS                        19:34.29  
 25 Ghobril, Yassin        10 CM                          20:00.63  
 26 Maxwell, Eli           10 Hydra                       20:45.61  
 27 Buckley, Aiden         10 PCY                         30:21.15  
 28 Pathak, Tavish          9 RAYS                        31:23.09  
 -- Kaplan, Perry           8 CAC                              DNF  
      Did not finish
 
 Event 7  Boys 10 & Under 1k Open Water Lake Erie
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Wolke, Julian          10 LESD                        13:44.78   20  
  2 Allen, Ben             10 CCS                         14:06.60   17  
 
 Event 7  Boys 10 & Under 1k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Beckley, Hayden        10 LAK                         13:31.17   20  
  2 Beckham, Hayden        10 LAK                         14:08.18   17  
 
 Event 7  Boys 10 & Under 1k Open Water Indiana
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Berry, Ike             10 ZSC                         13:17.35   20  
  2 Patterson, George      10 VSC                         13:38.79   17  
  3 Stuhlmacher, Cal        9 UNATT                       14:23.04   16  
  4 Preyss, Ethan          10 BBSC                        14:27.20   15  
  5 Schemel, Landon        10 VSC                         14:49.95   14  
  6 Carlile, Austin         8 FAST                        15:52.67   13  
  7 Erdman, Jack           10 IA                          16:59.29   12  
 -- Wallace, Cort          10 VSC                               NS  
 -- Seluzhitskiy, Joshua    9 IA                                NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 7                  
 
  1. Northern KY Clippers              574   2. Fishers Area Swimming Tigers      522
  3. Lakeside Swim Team                415   4. Irish Aquatics                    283
  5. Ohio State Swim Club              270   6. Dayton Raiders Swim Club          240
  7. Valparaiso Swim Club              196   8. Mason Manta Rays                  194
  9. Wtrc Sharks                       173  10. Brownsburg Swim Club              163
 11. Kentucky Aquatics                 161  12. Lake Erie Silver Dolphins         127
 13. Countryside YMCA Torpedoes Swi    116  14. Milan Swim Club                   111
 15. United Swim Association           103  16. Lake Shore Swim Club               93
 17. Cincinnati Marlins                 89  18. Riviera Swim Team                  83
 19. Club Olympia Swim Team             81  20. Elkhart United Aquatics            73
 21. Powel Crosley Jr YMCA              64  22. ME Lyons YMCA Anderson Barra       59
 22. Hydra Swimming                     59  24. Seneca Valley Swim Club            54
 24. Bowling Green Swim Club            54  26. Ashland Area YMCA Barracudas       52
 26. Mt Lebanon Aqua Club               52  28. Lakota Family YMCA Stingrays       51
 28. Unatt - Indiana - Stuhlmacher      51  30. Cincinnati Aquatic Club            44
 31. Wheeling YMCA - WV                 40  32. Unattached Indiana                 38
 33. Yorktown Swim Club                 37  34. South Fayette Aqua Club            36
 35. Eastern Hancock Aquatic Club       32  36. New Albany Aquatics Club           31
 37. Avon Community Swim Team           30  37. Coffman Family YMCA                30
 39. Miami University Aquatic Club      28  40. Noblesville Swim Club              26
 41. Zionsville Swim Club               24  42. Donner Swim Club                   21
 43. Liquid Lightning                   20  43. Dublin Community Swim Team         20
 45. Greenfield Community Aquatic T     18  45. Liberty Twp-Powell YMCA            18
 47. Canton City Schools                17  47. UnAtt - Southside Indy Aquatic     17
 49. Pau Hana Swim Team                 16  50. Lexington Dolphins                 15
 50. Westerville Aquatic Club           15  52. Newburgh Sea Creatures             13
 53. Mercy HealthPlex Sea Wolves        11  53. Upper Arlington Swim Club          11
 55. Southside Indy Aquatics             7  56. Commonwealth Swim Club              6
 57. Boilermaker Aquatics                5  58. Sugar Creek Swim Club               4
 59. Riverside Aquatics Club             3  59. Terre Haute Torpedoes               3
 59. Franklin Regional Swim Team         3