Cincinnati Aquatic Club                                6/28/2018 - 8:18 AM
             2018OHCAC The Open Water Championship - 6/27/2018             
                          Sanction #: OH-18LC-01                           
 
 Event 6  Girls 11-12 2k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Gockerman, Natalie     12 CM                          26:02.50   20  
  2 Fentress, Erin         12 CAC                         27:03.78   17  
  3 Bacher, Taylor         11 RAYS                        27:06.82   16  
  4 Schimming, Hope        12 NAAC                        27:10.99   15  
  5 Denigan, Mackenzie     12 CLPR                        27:39.31   14  
  6 Schoenlein, Megan      12 RAYS                        27:46.70   13  
  7 Kacsandi, Jayci        12 OSSC                        28:05.27   12  
  8 Scott, Alivia          12 MHSW                        28:11.30   11  
  9 Argo, Ryon             11 CLPR                        28:38.69    9  
 10 Gearhart, Anna         12 WTRC                        29:24.48    7  
 11 Hartig, Sadie          11 CLPR                        29:28.66    6  
 12 Weitz, Kaitlyn         12 RAYS                        29:31.18    5  
 13 Moore, Gwen            11 DR                          29:31.56    4  
 14 Nuttbrock, Chloe       12 DR                          29:42.93    3  
 15 Schirtzinger, Ella     12 WAC                         29:50.02    2  
 16 DiPaola, Angelina      12 Hydra                       30:03.66    1  
 17 Wills, Hailey          12 PCY                         30:18.98  
 18 Murray, Neve           11 USA                         30:22.80  
 19 Okamoto, Melia         12 UNDR                        30:38.51  
 20 Kien, Carson           11 WTRC                        30:58.54  
 21 Wilson, Mariella       12 WAC                         31:23.04  
 22 Kissel, Dahlia         11 CLPR                        31:54.31  
 23 Ketcham, Elizabeth     11 CY                          31:56.58  
 24 O'Meara, Chloe         11 RAYS                        32:05.64  
 25 Fager, Elizabeth       12 Unattached Cac              32:36.62  
 26 McChesney, Layne       12 USA                         32:37.10  
 27 Bohl, Julia            11 MAC                         32:37.98  
 28 Workman, Catherine     11 CAC                         32:50.43  
 29 Arledge, Lauren        12 OSSC                        32:56.89  
 30 Hockensmith, Rosabell  11 RAYS                        32:58.40  
 31 Fox, Madison           11 RAYS                        33:07.26  
 32 Gray, Susan            12 DR                          33:13.34  
 33 Koshy, Ella            12 LAKY                        34:13.85  
 34 Wissman, Peyton        12 CLPR                        34:36.88  
 35 Deegan, Ava            11 CLPR                        34:39.24  
 36 Klasmeier, Rachel      12 RAYS                        34:40.31  
 37 Ndiaye, Mariam         11 RAYS                        35:00.66  
 38 Helmes, Cassidy        11 Hydra                       35:06.56  
 39 Monahan, Claire        11 CLPR                        35:16.71  
 40 Clementz, Katie        12 CM                          36:06.08  
 41 Lynn, Grace            11 CLPR                        38:30.71  
 42 Spetz, Cora            11 LAKY                        40:58.51  
 43 Parker, Joslynn        12 Hydra                       53:30.70  
 -- Taracko, Eva           11 DRY                               NS  
 -- Smittle, Katelyn       11 DR                                NS  
 -- Zilliox, Becca         11 CM                                NS  
 -- Poulos, Sammie         12 CLPR                              NS  
 -- Littrell, Sarah        11 CM                                NS  
 -- Rolfe, Tessa           12 OSSC                              NS  
 
 Event 6  Girls 11-12 2k Open Water Allegheny Mountain
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Berg, Maddie           11 SFAC                        27:48.68   20  
 
 Event 6  Girls 11-12 2k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Seidenfaden, Kate      12 LAK                         29:23.93   20  
 
 Event 6  Girls 11-12 2k Open Water Michigan
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Malach, Elaina         12 Msc-Mi                      28:18.66   20  
  2 Cook, Krista           12 Msc-Mi                      28:24.73   17  
 
 Event 6  Girls 11-12 2k Open Water Indiana
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Stuhlmacher, Claire    11 UNATT                       26:43.89   20  
  2 Brown, Anna            12 UN                          28:21.55   17  
  3 Fehr, Ava              11 ACST                        30:00.96   16  
  4 Krsak, Emma            11 VSC                         30:07.97   15  
  5 Keller, Bridget        11 NOB                         30:08.69   14  
  6 Patterson, Edie        12 VSC                         30:13.43   13  
  7 Tricker, Exley         11 NOB                         30:14.81   12  
  8 Erdman, Lee            12 IA                          30:19.69   11  
  9 Hernandez, Melissa     11 ELK                         32:24.37    9  
 10 Hiller, Lucy           12 SIA                         32:53.58    7  
 11 Schumacher, Emma       11 FAST                        33:39.61    6  
 12 Preston, Daniella      11 Club Olympia                35:45.56    5  
 13 Schaub, Emily          12 SCSC                        38:14.82    4  
 -- Hannewyk, Margaux      12 IA                                NS  
 -- Henico, Amasa          14 THT                              SCR  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 6                  
 
  1. Fishers Area Swimming Tigers      509   2. Northern KY Clippers              503
  3. Lakeside Swim Team                378   4. Irish Aquatics                    271
  5. Dayton Raiders Swim Club          235   6. Mason Manta Rays                  194
  7. Ohio State Swim Club              187   8. Wtrc Sharks                       173
  9. Valparaiso Swim Club              165  10. Kentucky Aquatics                 161
 11. Brownsburg Swim Club              148  12. Countryside YMCA Torpedoes Swi    114
 13. Milan Swim Club                   111  14. Lake Erie Silver Dolphins         107
 15. Lake Shore Swim Club               93  16. United Swim Association            91
 17. Cincinnati Marlins                 89  18. Riviera Swim Team                  83
 19. Club Olympia Swim Team             81  20. Elkhart United Aquatics            73
 21. ME Lyons YMCA Anderson Barra       59  22. Seneca Valley Swim Club            54
 22. Bowling Green Swim Club            54  24. Mt Lebanon Aqua Club               52
 24. Ashland Area YMCA Barracudas       52  26. Lakota Family YMCA Stingrays       51
 27. Wheeling YMCA - WV                 40  28. Unattached Indiana                 38
 29. Yorktown Swim Club                 37  30. South Fayette Aqua Club            36
 31. Unatt - Indiana - Stuhlmacher      35  32. Powel Crosley Jr YMCA              34
 33. Eastern Hancock Aquatic Club       32  34. Cincinnati Aquatic Club            31
 34. New Albany Aquatics Club           31  36. Avon Community Swim Team           30
 36. Coffman Family YMCA                30  38. Miami University Aquatic Club      28
 39. Hydra Swimming                     27  40. Noblesville Swim Club              26
 41. Donner Swim Club                   21  42. Liquid Lightning                   20
 43. Liberty Twp-Powell YMCA            18  43. Greenfield Community Aquatic T     18
 45. UnAtt - Southside Indy Aquatic     17  46. Lexington Dolphins                 15
 47. Newburgh Sea Creatures             13  48. Mercy HealthPlex Sea Wolves        11
 48. Upper Arlington Swim Club          11  50. Westerville Aquatic Club            8
 51. Southside Indy Aquatics             7  52. Commonwealth Swim Club              6
 53. Boilermaker Aquatics                5  54. Zionsville Swim Club                4
 54. Sugar Creek Swim Club               4  56. Riverside Aquatics Club             3
 56. Terre Haute Torpedoes               3  56. Franklin Regional Swim Team         3