Cincinnati Aquatic Club                                6/28/2018 - 8:18 AM
             2018OHCAC The Open Water Championship - 6/27/2018             
                          Sanction #: OH-18LC-01                           
 
 Event 5  Boys 11-12 2k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Houpt, Tyler           12 RAYS                        26:04.87   20  
  2 Prizler, Tristan       12 DR                          26:53.70   17  
  3 Bultemeyer, Max        12 DR                          26:57.89   16  
  4 Zehnder, Samuel        12 CLPR                        27:10.71   15  
  5 Denigan, Chase         11 CLPR                        27:30.39   14  
  6 Fleisher, Matthew      12 WTRC                        27:45.05   13  
  7 Woeste, Leland         12 CY                          28:06.66   12  
  8 Dunhac, Nathan         12 DR                          28:08.58   11  
  9 Spetz, Nathan          12 LAKY                        28:26.07    9  
 10 Rider, Jacob           11 USA                         28:30.32    7  
 11 Bencurik, Mason        12 PCY                         28:59.71    6  
 12 Todd, Ben              11 DR                          29:34.41    5  
 13 Miller, Liam           11 OSSC                        29:44.76    4  
 14 Muldoon, Danny         12 UN-OH                       29:45.87    3  
 15 Rosengarten, Wyatt     12 DR                          30:00.68    2  
 16 Dennis, Garrett        11 CLPR                        30:09.72    1  
 17 Le, Sean               11 NAAC                        30:30.66  
 18 Cherok, Julian         12 OSSC                        31:10.05  
 19 Butler, Ethan          12 RAYS                        31:37.20  
 20 Short, John            11 CY                          32:23.81  
 21 Braun, Anthony         12 DR                          32:26.14  
 22 Deek, Jamal            11 WAC                         35:29.34  
 -- Beeler, Michael        11 WTRC                              DQ  
      Did not finish
 -- Dropic, Ty             11 CLPR                              DQ  
      Did not finish
 -- Cochran, Nate          11 CY                                DQ  
      Did not finish
 -- Schimming, Nathanael   11 NAAC                              DQ  
      Did not finish
 -- Manning, Caleb         11 DR                                NS  
 -- Willis, Ashton         12 CM                                NS  
 -- Chandra, Adu           11 CM                                NS  
 
 Event 5  Boys 11-12 2k Open Water Lake Erie
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Strickland, Cash       11 LSSC                        26:10.61   20  
  2 Clark, Mac             11 LESD                        28:07.08   17  
 
 Event 5  Boys 11-12 2k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Mercer, Thomas         12 LAK                         25:56.01   20  
  2 Bray, Cole             12 KYA                         27:02.88   17  
  3 Weiler, Baylor         11 KYA                         31:10.29   16  
  4 Ackerman, Matthew      11 LAK                         35:24.09   15  
 
 Event 5  Boys 11-12 2k Open Water Indiana
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Machavariani, Misha    11 Club Olympia                26:19.08   20  
  2 Nash, Trey             12 VSC                         26:45.92   17  
  3 Brames, Carter         12 RIV                         26:48.86   16  
  4 McDonald, Thomas       12 VSC                         27:49.15   15  
  5 Kazmierczak, Gabe      11 ELK                         28:13.69   14  
  6 Metzger, Owen          12 NSC                         28:18.41   13  
  7 Hall, Alijah           11 UN-IN                       28:18.82   12  
  8 Malloy, Max            11 ELK                         28:30.76   11  
  9 Kennedy, Cade          11 VSC                         28:45.35    9  
 10 Shaar, Patton          12 RIV                         28:46.16    7  
 11 Lee, Jonah             12 VSC                         29:48.85    6  
 12 Khamkeuang, Christian  12 ELK                         30:08.92    5  
 13 Geppert, Noah          11 RIV                         30:53.79    4  
 14 Chirinos, Franco       12 FRST                        31:04.48    3  
 15 Bearden, Jude          12 RIV                         31:27.82    2  
 16 Adams, AJ              11 FAST                        36:28.17    1  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 5                  
 
  1. Fishers Area Swimming Tigers      503   2. Northern KY Clippers              412
  3. Lakeside Swim Team                358   4. Irish Aquatics                    260
  5. Dayton Raiders Swim Club          196   6. Ohio State Swim Club              175
  7. Wtrc Sharks                       166   8. Kentucky Aquatics                 161
  9. Brownsburg Swim Club              148  10. Valparaiso Swim Club              137
 11. Countryside YMCA Torpedoes Swi    114  12. Lake Erie Silver Dolphins         107
 13. Lake Shore Swim Club               93  14. United Swim Association            91
 15. Mason Manta Rays                   90  16. Riviera Swim Team                  83
 17. Club Olympia Swim Team             76  18. Milan Swim Club                    74
 19. Cincinnati Marlins                 69  20. Elkhart United Aquatics            64
 21. ME Lyons YMCA Anderson Barra       59  22. Seneca Valley Swim Club            54
 22. Bowling Green Swim Club            54  24. Ashland Area YMCA Barracudas       52
 24. Mt Lebanon Aqua Club               52  26. Lakota Family YMCA Stingrays       51
 27. Wheeling YMCA - WV                 40  28. Unattached Indiana                 38
 29. Yorktown Swim Club                 37  30. Powel Crosley Jr YMCA              34
 31. Eastern Hancock Aquatic Club       32  32. Coffman Family YMCA                30
 33. Miami University Aquatic Club      28  34. Donner Swim Club                   21
 35. Liquid Lightning                   20  36. Greenfield Community Aquatic T     18
 36. Liberty Twp-Powell YMCA            18  38. New Albany Aquatics Club           16
 38. South Fayette Aqua Club            16  40. Unatt - Indiana - Stuhlmacher      15
 40. Lexington Dolphins                 15  42. Avon Community Swim Team           14
 42. Cincinnati Aquatic Club            14  44. Newburgh Sea Creatures             13
 45. Upper Arlington Swim Club          11  46. Westerville Aquatic Club            6
 46. Commonwealth Swim Club              6  48. Boilermaker Aquatics                5
 49. Zionsville Swim Club                4  50. Terre Haute Torpedoes               3
 50. Franklin Regional Swim Team         3  50. Riverside Aquatics Club             3