Cincinnati Aquatic Club                                6/28/2018 - 8:18 AM
             2018OHCAC The Open Water Championship - 6/27/2018             
                          Sanction #: OH-18LC-01                           
 
 Event 3  Boys 13-14 3k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Shoyat, Eli            14 CLPR                        35:38.34   20  
  2 Campbell, Sam          14 DR                          37:05.08   17  
  3 Aurnou-Rhees, Spencer  14 OSSC                        37:07.97   16  
  4 Peck, Mason            14 OSSC                        38:47.72   15  
  5 Lampe, Ryan            14 WTRC                        39:10.06   14  
  6 Schimming, Caleb       14 NAAC                        39:16.82   13  
  7 LaMastus, Will         14 Bowling Green               39:18.43   12  
  8 McInerney, Brady       14 OSSC                        39:26.57   11  
  9 Jones, Ethan           13 Bowling Green               39:34.78    9  
 10 Troyer, Preston        14 DR                          39:55.80    7  
 11 Peaden, Connor         14 DR                          40:05.96    6  
 12 Vann, Reilly           13 USA                         40:25.84    5  
 13 Sullivan, Luke         13 DR                          40:48.42    4  
 14 Connelly, Liam         13 CLPR                        41:15.78    3  
 15 Miller, Aidan          14 OSSC                        41:19.31    2  
 16 LaMastus, Wade         14 Bowling Green               41:38.67    1  
 17 Silvestain, Kyle       13 CM                          41:53.61  
 18 Bonta, Nicholas        14 CLPR                        41:55.78  
 19 Cutcher, Austin        13 CLPR                        42:58.99  
 20 Byas, Gunnar           13 OSSC                        43:22.49  
 21 Gorobchuk, Yuriy       13 OSSC                        43:54.81  
 22 Schwartz, Marcus       13 OSSC                        44:05.42  
 23 Valentine, Jeremiah    13 PCY                         44:49.78  
 24 Kaleta, John           13 CY                          46:21.67  
 25 Deupree, Carter        13 RAYS                        46:25.37  
 26 Stanford-Kososki, Riv  14 CM                          47:16.69  
 27 Fentress, Evan         14 CAC                         47:45.89  
 28 Le, Will               13 NAAC                        48:50.90  
 29 Helmes, Seth           14 Hydra                       51:14.73  
 30 Petrowsky, Daniel      13 WAC                         51:21.55  
 31 Petrowsky, Mark        13 WAC                         55:41.96  
 -- Gockerman, Nicholas    14 CM                                NS  
 -- Ford, Will             14 CAC                               NS  
 
 Event 3  Boys 13-14 3k Open Water Allegheny Mountain
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Tekelenburg, Owen      14 SVSC                        43:30.53   20  
  2 Rogos, Garrett         14 SVSC                        47:17.31   17  
 
 Event 3  Boys 13-14 3k Open Water Lake Erie
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Wolke, Christian       14 LESD                        36:46.76   20  
  2 Kowalczyk, Evan        13 LESD                        42:25.60   17  
  3 Shi, Gavin             14 LSSC                        51:47.19   16  
 -- Seicean, Erik          13 LSSC                              NS  
 
 Event 3  Boys 13-14 3k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Anderson, Jack         14 LAK                         36:21.47   20  
  2 Johnson, Jack          13 KYA                         37:08.78   17  
  3 Pennington, Reece      13 AAY                         41:21.27   16  
 
 Event 3  Boys 13-14 3k Open Water Michigan
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Heikka, Zachary        13 Msc-Mi                      48:19.88   20  
 
 Event 3  Boys 13-14 3k Open Water Indiana
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Ponsler, Kyle          14 FAST                        36:22.79   20  
  2 Schwertfeger, Tyler    14 FAST                        37:14.31   17  
  3 Carlile, Connor        13 FAST                        37:16.30   16  
  4 Stuhlmacher, Carter    13 UNATT                       37:27.44   15  
  5 Beaumont, Reed         14 FAST                        39:29.71   14  
  6 Beyer, Brady           13 Club Olympia                39:52.00   13  
  7 Tullis, sam            14 IA                          40:19.86   12  
  8 Kumler, Neiman         13 RIV                         40:26.44   11  
  9 Raches, William        13 RIV                         41:14.63    9  
 10 Stasey, James          13 FAST                        41:20.61    7  
 11 Utterback, Daniel      13 DON                         42:37.16    6  
 12 Butler, Zach           13 YSC                         45:05.31    5  
 13 Berry, Gabe            13 ZSC                         45:05.79    4  
 14 Mcdaniel, Matthew      14 EHAC                        45:12.91    3  
 15 Bowman, Payton         13 RAC                         45:39.78    2  
 16 Sommers, Nicholas      13 ACST                        45:43.58    1  
 17 Schmidt, JJ            13 BBSC                        47:21.74  
 18 Miller, Thomas         14 FAST                        47:52.14  
 19 McCall, Connor         13 VSC                         48:02.87  
 20 Aerts, Noah            13 VSC                         50:01.54  
 21 Wilson, Clark          14 MAST                        51:03.40  
 22 Clausen, Ian           14 YSC                         51:10.60  
 23 Fauquher, Colton       14 YSC                         51:13.14  
 -- Shannon, Greg          14 THT                         55:41.96  
      Did not finish
 
                 Combined Team Scores - Through Event 3                  
 
  1. Fishers Area Swimming Tigers      436   2. Northern KY Clippers              248
  3. Lakeside Swim Team                230   4. Irish Aquatics                    166
  5. Kentucky Aquatics                 128   6. Ohio State Swim Club              119
  7. Brownsburg Swim Club              107   8. Lake Shore Swim Club               73
  8. Wtrc Sharks                        73   8. Dayton Raiders Swim Club           73
 11. Countryside YMCA Torpedoes Swi     72  12. Mason Manta Rays                   70
 13. Cincinnati Marlins                 69  14. Milan Swim Club                    57
 15. Bowling Green Swim Club            54  15. Seneca Valley Swim Club            54
 17. Lake Erie Silver Dolphins          53  18. Mt Lebanon Aqua Club               52
 19. ME Lyons YMCA Anderson Barra       42  20. Club Olympia Swim Team             39
 21. Yorktown Swim Club                 37  22. Eastern Hancock Aquatic Club       32
 23. Coffman Family YMCA                30  24. Powel Crosley Jr YMCA              28
 24. Miami University Aquatic Club      28  26. United Swim Association            23
 26. Ashland Area YMCA Barracudas       23  28. Donner Swim Club                   21
 29. Wheeling YMCA - WV                 20  29. Riviera Swim Team                  20
 31. Greenfield Community Aquatic T     17  32. South Fayette Aqua Club            16
 33. Lexington Dolphins                 15  33. Unatt - Indiana - Stuhlmacher      15
 35. Avon Community Swim Team           14  36. New Albany Aquatics Club           13
 37. Unattached Indiana                 12  38. Upper Arlington Swim Club          11
 39. Commonwealth Swim Club              6  40. Zionsville Swim Club                4
 41. Riverside Aquatics Club             3  42. Elkhart United Aquatics             2