Cincinnati Aquatic Club                                6/28/2018 - 8:18 AM
             2018OHCAC The Open Water Championship - 6/27/2018             
                          Sanction #: OH-18LC-01                           
 
 Event 2  Girls 15 & Over 4k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Denigan, Mariah        15 CLPR                        50:35.63   20  
  2 Rice, McKenzie         18 CY                          51:44.44   17  
  3 Piccirillo, Allie      17 CLPR                        51:44.71   16  
  4 Lugbill, Reese         15 RAYS                        52:49.68   15  
  5 Jelley, Shannon        18 CY                          52:49.94   14  
  6 Reil, Selina           16 CLPR                        52:55.87   13  
  7 Lugbill, Ashley        15 RAYS                        54:51.11   12  
  8 Cassidy, Kierstyn      18 RAYS                        55:05.16   11  
  9 Zipes, Sarah           15 WTRC                        56:17.42    9  
 10 Parker, Bridget        16 OSSC                        56:17.70    7  
 11 Grooms, Madelyn        16 CY                          56:25.57    6  
 12 Hendershot, Abby       16 UASC                        56:38.53    5  
 13 Thatcher, Mia          16 UN-OH                       57:13.86    4  
 14 Passias, Elizabeth     17 USA                         57:17.60    3  
 15 Floyd, Avery           15 CLPR                        57:21.61    2  
 16 Kaleta, Sarah          16 CY                          57:22.05    1  
 17 Valentine, Dominique   17 PCY                         57:47.99  
 18 Hunter, Lily           17 Bowling Green               57:48.83  
 19 Haitonic, Rachel       15 SOS                         59:02.18  
 20 Fields, Logan          15 OSSC                        59:37.05  
 21 Zimmerman, Aliya       18 CFY                         59:41.43  
 22 Siefert, Carsyn        17 CFY                       1:00:00.27  
 23 Schoenlein, Ashley     15 RAYS                      1:01:56.44  
 24 Locke, Abby            16 CFY                       1:02:06.87  
 25 Daria, Jenna           15 PCY                       1:03:13.15  
 26 Hopper, Chloe          15 CLPR                      1:03:20.78  
 27 Ave, Olivia            16 GCST                      1:03:57.60  
 28 Ouyang, Rena           15 DRY                       1:04:16.04  
 29 Carter, Cassidy        15 WAC                       1:04:18.07  
 30 Faulkner, Amira        16 KCST                      1:04:23.48  
 31 Aman, Hannah           15 MHSW                      1:04:31.19  
 32 Marker, Meara          17 LTPY                      1:04:56.90  
 33 Frey, Jullia           15 PCY                       1:07:53.21  
 34 Clay, Ella             15 LAKY                      1:08:31.61  
 35 Stanford-Kososki, Wil  15 UN-OH                     1:10:50.85  
 -- Ndiaye, Layla          16 Hydra                             DQ  
      Did not finish
 -- Menker, Lauren         15 MHSW                              NS  
 -- Nelson, Meghan         15 PHST                              NS  
 -- Byas, Rosie            15 OSSC                              NS  
 -- Harper, Alyssa         17 Bowling Green                     NS  
 
 Event 2  Girls 15 & Over 4k Open Water Allegheny Mountain
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Marody, Maggie         15 WHY                         54:09.20   20  
  2 Chiappetta, Geneveive  16 Lebo                      1:04:31.53   17  
 
 Event 2  Girls 15 & Over 4k Open Water Lake Erie
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Lowe, Abby             15 LSSC                      1:11:04.78   20  
 -- Pophal, Claire         15 LESD                              DQ  
      Did not finish
 
 Event 2  Girls 15 & Over 4k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Leonard, Emily         16 LAK                         53:16.17   20  
  2 Runkle, Deidra         15 LAK                         54:37.84   17  
  3 Roy, Julia             17 LAK                         56:06.67   16  
  4 Hawley, Jordan         15 LAK                         56:08.17   15  
  5 Wolter, Isabel         16 LAK                         56:09.63   14  
  6 Iler, Lily             19 KYA                         56:46.79   13  
  7 Campbell, Kennedy      15 LAK                         57:48.37   12  
  8 Weiler, Elise          16 KYA                         59:01.84   11  
  9 Sumner, Caroline       15 LAK                         59:49.81    9  
 10 Pennington, Kenzie     19 AAY                       1:02:26.27    7  
 11 Farthing, Jordan       17 CSC                       1:08:06.43    6  
 -- Meldrum, Kate          17 LAK                               NS  
 
 Event 2  Girls 15 & Over 4k Open Water Michigan
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Hobbs, Jocelyn         16 Msc-Mi                    1:04:15.44   20  
  2 Gillay, Cassidy        16 Msc-Mi                    1:04:17.65   17  
  3 Korfmacher, Sophia     16 UN-MI                     1:05:06.25   16  
 -- Cislo, Madelyn         18 Msc-Mi                            NS  
 
 Event 2  Girls 15 & Over 4k Open Water Indiana
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Pruitt, Mary Cate      15 IA                          51:18.21   20  
  2 Sabotin, Rachel        16 Club Olympia                51:26.16   17  
  3 Yorkman, Corinne       16 FAST                        51:30.34   16  
  4 Morlok, Olivia         16 DON                         53:01.10   15  
  5 Logan, Carley          17 GCAT                        55:22.32   14  
  6 Booth, Morgan          17 FAST                        55:48.43   13  
  7 Kennedy, Savannah      17 FAST                        55:48.73   12  
  8 Jahns, Abby            16 FAST                        55:48.97   11  
  9 Samuel, Erica          16 Club Olympia                55:53.85    9  
 10 Kilgore, Lauren        17 IA                          56:48.55    7  
 11 Wendt, Victoria        17 ACST                        57:37.95    6  
 12 Feltzer, Emma          15 IA                          57:40.06    5  
 13 Julien, Emma           16 FAST                        57:51.57    4  
 14 Pieniazkiewicz, Laure  15 IA                          58:15.01    3  
 15 Maack, Olivia          17 ELK                         58:36.95    2  
 16 Carey, Colleen         17 RAC                         59:08.86    1  
 17 Schneider, Carissa     19 FAST                        59:42.38  
 18 Robeson, Kara          17 FAST                        59:47.32  
 19 Pratt, Hannah          16 FAST                        59:47.71  
 20 Peak, Maranda          17 BBSC                        59:48.94  
 21 Hershberger, Abbe      16 FA                          59:50.81  
 22 Sarris, Alia           16 THT                       1:01:33.48  
 23 Dreessen, Jenny        17 BBSC                      1:01:36.09  
 24 Kumler, Charlotte      15 RIV                       1:02:31.56  
 25 Walsh, Aislinn         17 IA                        1:03:55.01  
 26 Marks, Caroline        17 IA                        1:03:55.30  
 27 Mouser, Kristen        17 UN-IN                     1:03:57.93  
 28 Rueff, Nicole          17 FAST                      1:04:11.46  
 29 Scholz, Maria          16 BBSC                      1:04:22.97  
 30 Frick, Ava             15 ELK                       1:05:07.57  
 31 Weaver, Sami           17 IA                        1:05:20.23  
 32 Utterback, Jennifer    16 DON                       1:05:31.34  
 33 Stefancik, Abbi        15 THT                       1:05:57.99  
 34 Bowman, Megan          15 RAC                       1:08:15.41  
 35 Huffman, Elise         16 EHAC                      1:10:38.97  
 36 Alexander, McKenna     16 YSC                       1:10:47.96  
 -- Peskin, Elisabeth      20 FAST                              NS  
 -- Pan, Rebecca           16 IA                                NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 2                  
 
  1. Fishers Area Swimming Tigers      288   2. Lakeside Swim Team                210
  3. Northern KY Clippers              195   4. Irish Aquatics                    154
  5. Kentucky Aquatics                 111   6. Brownsburg Swim Club              107
  7. Countryside YMCA Torpedoes Swi     72   8. Mason Manta Rays                   70
  9. Cincinnati Marlins                 69  10. Wtrc Sharks                        59
 11. Lake Shore Swim Club               57  12. Mt Lebanon Aqua Club               52
 13. ME Lyons YMCA Anderson Barra       42  14. Milan Swim Club                    37
 15. Coffman Family YMCA                30  16. Eastern Hancock Aquatic Club       29
 17. Miami University Aquatic Club      28  17. Powel Crosley Jr YMCA              28
 19. Club Olympia Swim Team             26  20. Wheeling YMCA - WV                 20
 21. United Swim Association            18  22. Greenfield Community Aquatic T     17
 22. Seneca Valley Swim Club            17  24. Lake Erie Silver Dolphins          16
 24. South Fayette Aqua Club            16  26. Lexington Dolphins                 15
 26. Donner Swim Club                   15  28. Avon Community Swim Team           13
 29. Unattached Indiana                 12  30. Upper Arlington Swim Club          11
 31. Ohio State Swim Club                7  31. Ashland Area YMCA Barracudas        7
 33. Commonwealth Swim Club              6  34. Dayton Raiders Swim Club            5
 35. Elkhart United Aquatics             2  36. Riverside Aquatics Club             1