Cincinnati Aquatic Club                                6/28/2018 - 8:17 AM
             2018OHCAC The Open Water Championship - 6/27/2018             
                          Sanction #: OH-18LC-01                           
 
 Event 1  Boys 15 & Over 4k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Sims, Matthew          17 CLPR                        47:20.83   20  
  2 Roddy, Kellen          16 CM                          48:33.08   17  
  3 Sims, Danny            17 CLPR                        50:17.30   16  
  4 Thomas, Brandon        15 CLPR                        50:26.67   15  
  5 Wall, Nathan           15 CM                          50:41.37   14  
  6 Brewer, William        16 CLPR                        51:32.68   13  
  7 Vann, Brady            15 USA                         51:37.19   12  
  8 Tanaka, Jun            17 ABLY                        51:59.31   11  
  9 Feldmeyer, Zach        17 WTRC                        52:26.13    9  
 10 Spaulding, Jacob       15 WTRC                        52:58.29    7  
 11 Ray, Thomas            15 UASC                        53:10.14    6  
 12 Sonntag, Andre         17 DR                          54:01.07    5  
 13 Holcomb, Brady         15 CM                          54:41.55    4  
 14 Kremin, Nicholas       15 USA                         55:18.48    3  
 15 Wiedemann, Josh        17 WTRC                        55:19.61    2  
 16 Carroll, Mac           16 ABLY                        55:21.89    1  
 17 Thomas, Heath          15 OSSC                        55:30.66  
 18 Giegel, Mitch          15 ABLY                        56:51.43  
 19 Harris, Brandon        17 CAC                         58:06.49  
 20 Crowder, Ben           15 MAKO                        58:35.88  
 21 Dawson, Kyle           15 WTRC                        58:48.40  
 22 Hagan, Josh            16 CFY                         58:48.80  
 23 Proca, Andrei          17 WOR                         59:14.91  
 24 Widman, Brody          16 UASC                        59:16.64  
 25 Metzner, Stephen       17 PCY                       1:01:03.92  
 26 Ebel, Sterling         15 Bowling Green             1:02:07.95  
 27 Muse, Sam              18 MAKO                      1:04:07.67  
 28 Salazar, Ruben         17 CY                        1:04:25.72  
 29 Meyers, Rhyan          16 MAKO                      1:05:28.87  
 30 Curry, Noah            18 MAKO                      1:05:30.08  
 31 Starkey, Ben           15 CAC                       1:07:00.01  
 32 Simmons, Dru           16 KCST                      1:14:01.63  
 -- Maring, Matthew        18 MHSW                              NS  
 -- Kalin, Greg            17 MHSW                              NS  
 -- Young, Seth            15 CLPR                              NS  
 -- Pool, Josh             18 MAKO                              NS  
 -- Buse, Nate             16 CM                                NS  
 -- Blankenship, Timothy   15 CM                                NS  
 -- Hongell, Ben           17 LAKY                              NS  
 
 Event 1  Boys 15 & Over 4k Open Water Allegheny Mountain
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Klepchick, Andrew      15 Lebo                        55:58.30   20  
  2 Stevens, Matthew       15 SVSC                        56:18.14   17  
  3 Lynch, Kyle            15 SFAC                        59:28.44   16  
  4 Chiappetta, Andrew     15 Lebo                      1:04:15.06   15  
 -- Filey, Avery           16 Lebo                              NS  
 
 Event 1  Boys 15 & Over 4k Open Water Lake Erie
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Kiska, Jake            18 LSSC                        53:52.20   20  
  2 Aruskevicius, Chase    15 LSSC                        56:49.62   17  
  3 Morgan, Ian            21 LESD                        58:42.05   16  
 -- Rakar, Jacob           16 LSSC                              NS  
 -- Byrne, John            17 LESD                              NS  
 
 Event 1  Boys 15 & Over 4k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Irvine, Tom            16 LAK                         49:49.59   20  
  2 Caudill, Jackson       16 KYA                         50:48.64   17  
  3 Street, Matthew        17 KYA                         51:04.84   16  
  4 Hawkins, Evan          16 LEXD                        51:30.00   15  
  5 Street, Scotty         20 KYA                         51:39.66   14  
  6 Brown, Hayden          16 LAK                         52:15.99   13  
 -- Skelton, Gabe          15 CSC                               NS  
 -- Farthing, Creed        15 CSC                               NS  
 
 Event 1  Boys 15 & Over 4k Open Water Michigan
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
 -- Salhaney, Noah         16 Msc-Mi                            NS  
 
 Event 1  Boys 15 & Over 4k Open Water Indiana
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Carlile, Jackson       15 FAST                        46:46.77   20  
  2 Frollo, Aaron          16 FAST                        47:40.97   17  
  3 Jacocks, Cory          17 FAST                        51:15.61   16  
  4 Gast, Kevin            19 BBSC                        52:57.17   15  
  5 Bossler, John          15 IA                          53:03.91   14  
  6 Harris, Nick           18 FAST                        54:01.66   13  
  7 Davies, Simon          17 UN-IN                       54:09.35   12  
  8 Harding, Izzy          16 FAST                        55:18.92   11  
  9 Deimling, Sean         15 FAST                        55:47.46    9  
 10 King, Charlie          16 ACST                        55:50.77    7  
 11 Brurok, Beck           16 IA                          55:58.68    6  
 12 Brurok, Anders         16 IA                          56:14.10    5  
 13 Kehr, Austin           15 BBSC                        56:15.37    4  
 14 Logan, Sammy           15 GCAT                        56:54.09    3  
 15 Berryman, Noah         17 BBSC                        57:21.11    2  
 16 Walton, Chris          18 EHAC                        58:45.99    1  
 17 Davis, Gavin           15 FRST                        58:48.00  
 18 Jasiak, Adam           18 BBSC                        58:58.67  
 19 Henderson, Garret      16 EHAC                        59:32.75  
 20 Krygowski, Alex        16 UNAT                      1:01:05.50  
 21 Schaub, Christopher    17 SCSC                      1:03:53.04  
 22 Deiser, Gage           15 EHAC                      1:04:01.42  
 23 Heintzberger, Trevor   15 IA                        1:04:43.85  
 24 Koester, Simon         16 BBSC                      1:05:46.44  
 25 Grimes, Lee            15 BBSC                      1:16:54.14  
 -- Panda, Ayush           16 Club Olympia                      NS  
 -- Salinas, Christian     17 RAC                               NS  
 -- Oberste-Vorth, Troy    16 THT                               NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 1                  
 
  1. Fishers Area Swimming Tigers      160   2. Northern KY Clippers              104
  3. Kentucky Aquatics                  87   4. Brownsburg Swim Club               77
  5. Cincinnati Marlins                 69   6. Irish Aquatics                     57
  7. Wtrc Sharks                        50   8. ME Lyons YMCA Anderson Barra       42
  9. Lake Shore Swim Club               37  10. Mt Lebanon Aqua Club               35
 11. Lakeside Swim Team                 33  12. Eastern Hancock Aquatic Club       29
 13. Miami University Aquatic Club      28  14. Seneca Valley Swim Club            17
 15. South Fayette Aqua Club            16  15. Lake Erie Silver Dolphins          16
 17. United Swim Association            15  17. Lexington Dolphins                 15
 19. Unattached Indiana                 12  20. Avon Community Swim Team            7
 21. Upper Arlington Swim Club           6  22. Dayton Raiders Swim Club            5
 23. Greenfield Community Aquatic T      3